CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU HATAY’DA

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeyi 13 yıl değil, sadece 4 yıl yönetmek için yetki istediğini belirterek, “1 saat diyorsanız 1 saat, 24 saat diyorsanız 24 saat sizin çocuklarınız, bayrağınız, torunlarınız ve güzel vatan için çalışıp emek harcayacağım” dedi.

Partisinin Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlediği mitingde partililerine seslenen Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’da gerçekleşecek genel seçimlerde partisi CHP’ye oy istedi.
İktidara gelmeleri halinde gerçekleştirecekleri projeleri açıklayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi marka bir ülke haline getirerek denizi olmayan ülkelerin küresel limanı haline getireceklerini ve ülkenin lojistik merkezi görevi görerek bilim ve ileri teknoloji merkezi haline getireceklerini kaydetti.
“Onların hayalleri bile bizi yakalayamaz” ifadesiyle iktidara yüklenen Kılıçdaroğlu, “Biz devleti adam gibi yönetmek istiyoruz” diye konuştu. Ülkede işsizlik ve yoksulluğu bitireceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, refahı tabana yayacaklarını söyledi. İktidara gelmeleri halinde emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında birer maaş ikramiye vereceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, asgari ücreti bin 500 lira yapma vaadini yineledi.
Suriye’deki iç karışıklar nedeniyle ülkelerinden kaçıp Türkiye’ye sığınan 2 milyon göçmene Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 5.5 milyar dolar harcadığını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, “Dış politikayı tamamen değiştireceğiz. Tek hedefimiz ve tek ilkemiz var o da Mustafa Kemal’in çizdiği gibi, ‘Yurtta barış, dünyada barış. Ortadoğu’da barış, Afrika’da barış. Her yerde barışı savunacağız” dedi.
Libya’nın devrilen ve daha sonra öldürülen lideri Kaddafi’nin arkadan hançerlendiğini ancak Kaddafi’nin Kıbrıs Harekatı sırasında Türkiye’ye uçak benzini gönderip her türlü yardımı yaptığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeler halinde siyasi linçleri bitireceklerini ve dış politikayı yeniden belirleyerek Ortadoğu’da barışı getireceklerini bildirdi.
“FERHAT İLE ŞİRİN’İN BULUŞTUĞU GİBİ BULUŞACAKLAR”
İktidara gelmeleri halinde çiftçiye mazotu 1.5 liradan vereceklerini anlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, elmas, pırlanta gibi mücevherlerde KDV ve ÖTV’nn alınmadığını öne sürdü. Türkiye’de 6 milyon 250 bin işsizin mağdur olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için, sizin için çalışır. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altına inmeyecek. Sözüm söz, Ferhat ile Şirin’in buluştuğu gibi atama bekleyen öğretmenler öğrencileriyle buluşacak” ifadelerini kullandı.
“13 yıl istemiyorum, 10 yıl da istemiyorum, sadece ve sadece sizden 4 yıl için yetki istiyorum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“YÜZYILIN PROJELERİNİ AÇIKLADIK KİMYALARI BOZULDU”
“Şanlıurfa’da sabah işsizler kahvesine gittim, iş bulup bulamadıklarını, ne kadar sürede bulabildiklerini sordum. Dediler ki Suriyeliler gelmeden önce 60 liradan iş buluyorlar ama şimdi Suriyeliler 20 liraya çalıştığı için bulamıyorlarmış. Türkiye’yi bu noktaya getirdiler. Seçim bildirgemizi açıkladık, ezberler bozuldu. Yüzyılın projesini açıkladık kimyaları bozuldu. İnşallah Haziran’da yepyeni yaşanacak bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız. 1 saat diyorsanız 1 saat. 10 saat diyorsanız 10 saat, 12 saat diyorsanız 12 saat, 24 saat diyorsanız 24 saat, sizin için, çocuklarınız için, bayrağınız, torunlarınız, güzel vatanımız için çalışacağım, emek harcayıp alın teri dökeceğim. Dökeceğim her alın terinde ‘size helal olsun’ diyeceğim.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>