Hekim ve sağlıkçılar Anıt alanında

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıt alanında toplanan doktor ve sağlıkçılar yağmur altında Atanın manevi huzuruna çelenk bıraktılar.

Tıp Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, İskenderun’da bulunan özel sağlık kuruluşlarından da hekim ve sağlıkçıların katılımıyla yağmur altında gerçekleştirilen program Atatürk anıt alanına çelenk sunulması, saygı duruşu ve istiklal maşının okunmasıyla başladı.

Hatay Tabip Odası İskenderun Temsilcisi Doktor Aydın Deniz Karataş, Tıp Bayramı’nın 14 Mart 1919 İstanbul işgal altındayken bayram gösterisi gibi çıkan, ancak bir protesto gösterisi yapan tıp öğrencilerini milli mücadelenin de önemli bir parçası haline getirdiğini belirterek “O günden buyana tıp mezunları doktorlar ülkenin sorunlarına duyarlılıklarını göstermişlerdir. Biz her daim barıştan sevgiden yana çalışmalarımızı sürdürdük. Bizden sonraki nesiller de aynı düşünceyle çalışacaklarına inanıyorum” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>