MÜJDE VEREN İŞ BİRLİĞİ

0
30

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğiyle kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

İTSO’da gerçekleştirilen toplantıya, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Mahir Taner, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Selma Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İSTE Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, İTSO Meclis üyeleri ve üyelerinin katıldığı bilgilendirme toplantısında,İSTE Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili katılımcılara sinevizyon destekli olarak teknik bilgiler verdi.

Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “İSTE, DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin kurulması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu konuda önemli mesafeler alındı ve Odak toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Kahramanmaraş, Antakya’da toplantılar gerçekleştirdik. Osmaniye’de de Odak toplantımızı gerçekleştireceğiz. Düzenlenen Odak toplantılarına bölgede faaliyet gösteren iş insanlarımız da katılıyor ve Kendilerine de İskenderun’da kurulacak olan Kaynak Teknolojileri mükemmeliyet merkezini en yetkili birimlerce anlatıyoruz.  Bu gün de İTSO üyelerimizi bilgilendirmek için buradayız.İskenderun Sanayi ve Liman şehri olması nedeniyle bu alanda nitelikli işgücü ve kalifiye eleman yetiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  İstihdama yönelik yapılan bu yatırım sadece şehrimizi değil, komşu illerdeki insanlarımız için de önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. İSTE içerisinde hayata geçirilecek Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi’nin en önemli hedeflerinden biri ihtiyaç duyulan nitelikli ve sertifikalı insan yetiştirmek olacaktır. Bununla birlikte, Merkez’de yapılacak Ar-Ge çalışmaları ile yine Ülkenin ve sanayimizin ihtiyaç duyduğu en güncel ve verimli kaynak teknolojileri ve yöntemleri geliştirilecektir. İskenderun’a Üniversitenin kurulması noktasında İTSO’nun büyük destekleri olmuştur” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

İSTE, DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci sunumunda; “Sanayi sektöründe artan nitelikli ve sertifikalı kaynakçı (çırak, kalfa, usta, kaynak teknikeri, belgeli kaynakçı ve profesyonel kaynakçı) talebinin karşılanması ve çeşitli projeler geliştirmek suretiyle çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Dörtyol, Kahramanmaraş ve AntakyaTicaret ve Sanayi Odalarında toplantılar yaparakve o bölgedeki iş insanları ile bira araya gelerek bu konunun önemini ve projemizi anlattık. Bugünde tekrar İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasındayız. İskenderun Teknik Üniversitesi içerisine kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinde sertifikalı ve bölgedeki sanayicilerimizin ihtiyacını karşılayacak nitelikli insanların yetişecektir. Bu konuyubölgemizdeki iş insanlarımıza ve özellikle kaynakçılık sektöründe faaliyet gösteren siz değerli katılımcılara anlatmak için bu gün buradayız” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here