“NE KUTLAYACAK BİR HAFTA NE DE GÜZEL ANILACAK BİR GÜN BIRAKTINIZ”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, 12-18 Mayıs “Hemşireler Haftası” nedeniyle bir açıklama yaptı.
Şahin, sendika binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ekonomik olarak sıkıntıların, döner sermayeler başta olmak üzere yaşadığı maddi kayıpların, bir işe yaramaktan uzak yıpranma payı, aşırı iş yükü, şiddet, mobbing ve 3600 Ek gösterge gibi sözde kalan düzenlemeler ile sağlık çalışanlarında ne kutlayacak bir hafta ne de güzel anılacak bir gün hali bıraktığını ileri sürdü.
Karşılanmayan talepler, dağ gibi yığılmış sorunlar ve her gün yeni eklenen dertler varken, ne yazık ki kutlama mesajları ve iyi dileklerin bir anlamının olmadığını öne süren Şahin, şöyle devam etti:
“Çalışanlar açısından böylesine anlamlı günleri bayram tadına çevirmek ancak çözüm üretmekle olur. Bakınız bugün Türkiye’de 166 Bin hemşire arkadaşımız görev yapmaktadır. Bunların 112 Bini Sağlık Bakanlığı’nda görevlidir. 100 Bin Kişiye düşen ebe hemşire sayısı ülkemizde 272 iken AB ortalaması 914, OECD ortalaması ise 1025’dir. Sadece bu rakam bile Türk hemşirelerinin çalışma hayatında her şeye rağmen özverili bir şekilde milletimize hizmet ettiklerini anlatmaya yeterlidir. Buna karşılık hemşirelerimizin beklediği, emeklerinin karşılığı ödenmez diye başlayan cümleler kurulması yerine sorunlarına bir an önce çare üretilmesidir.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>