Ya Gübre Dolu Depolara Sıçrasaydı..

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Akçay mevkiinde gübre şirketlerine ait depoların önünde bulunan elektrik hatlarında meydana gelen genleşme az kalsın faciaya neden oluyordu.

Yaklaşık yarım saat kadar tellerden fışkıran kıvılcımlar, gübre dolu depolar için büyük tehlike oluşturdu. Dakikalarca değişik noktalardan fışkıran kavılcımlar, zaman zaman ateş topu şeklinde patlamalarla kendini gösterdi. İskenderun Limanı ve gübre şirketlerinden yükleme yapmak için bekleyen kamyon ve tırların şoförleri de, elektrik tellerinden fışkıran ateşlerden kendilerini korumak amacıyla uzaklaşmayı seçtiler.
Kamyon ve tırlarının zarar görmesinden endişe eden şoförler, aynı zamanda tellerden fışkıran ateşin gübre dolu depolara ulaşması halinde büyük bir faciaya neden olabileceği endişesiyle yetkililere ulaşmaya çalıştılar.
Ortalama yarım saat kadar süren elektrik tellerinden ateş fışkırması ise vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı ve bir süre sonra da İskenderun merkezde elektrik kesintisi yapılarak arızanın giderilmesi çalışması başlatıldı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>