Yağmur için dualar edildi

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Arsuz’un Yukarı kepirce mahalle sakinleri kuraklık nedeniyle yağmur duasına çıktı. Yukarı kepirce mahallesinde oturanlar tarlalarındaki ürünlerinin kuraklık nedeniyle yağmur duasına çıktı. Deniz kenarına eşleri ve çocukları ile duaya çıkan köylüler önce dua ettiler. Yaklaşık bin kişi mahalle imamı Mehmet Çam’ın eşliğinde önce namazlarını kıldılar daha sonra ellerini açıp yağmur duası ettiler. Daha sonra deniz kenarına kurulan kazanlarda da yemekler kadınlar tarafından pişirilmeye başlandı.
Tarladaki ürünlerinin yeterli yağış almadığını maydanozun, soğanın su istediğini zeytinin yeterli suyu alamadığını söyleyen Mahalle Muhtarı Mehmet Çakmak,” Üç dört aydır kurak geçiyor. Beklenen yağmur gelmedi. Köylüler ile buraya geldik yağmur duası yapacağız. Allah dualarımızı kabul etsin.” dedi.
Köylüler tarladaki ürünlerinin yağmur suyuna ihtiyacı olduğunu, maydanoz ve soğanın yağmuru beklediğini onun için dua ettiklerini sözlerine eklediler.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>