Zabıta Ekipleri Ve İlçe Tarımdan Ortak Denetim

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Samandağ Belediyesi Zabıta ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, ilçemizde faaliyet gösteren 85 adet fırını kontrol ederek hijyen ve ekmek gramajı hususunda denetledi. Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR “Halkımızın sağlığı birinci önceliğimiz” dedi.

Samandağ Belediyesi Zabıta ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, fırınları tek tek gezerek temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı ve çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığı konusunda denetledi. Ekipler, aynı zamanda fırınlarda genel temizlik, hijyen eğitim belgesi, çalışanların bone, eldiven ve önlük kullanmaları, ekmek ve diğer unlu mamullerin kağıt ambalaj içerisinde satılması, imalathane temizlikleri, hamur teknelerinin temizlik ve hijyeni, işyerlerinin haşere ve fare konusunda ilaçlanmış olması, fırın havalandırma sistemi olup olmadığı konularında denetimler gerçekleştiriliyor.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR, “Halkımızın sağlığını korumak için fırınlarda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Samandağ halkının talepleri ve şikâyetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Belediyemizin zabıta ekipleri sık sık denetimlere çıkıyor. Kurallara uymayan işletmelere ise gerekli cezalar uygulanıyor. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecek” şeklinde konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>