Acentelerin Sorunları Görüşüldü

0
33

İskenderun Sigorta Acenteleri Derneği (İSADER) tarafından düzenlenen toplantıda, Acentelerin sorunları görüşüldü.

İSADER Başkanı  Mevlüt Tekin, Sigorta Acenteler ile ilgili son gelişmeler ve yaşadıkları sorunlar ile ilgili meslektaşlarına  bilgiler verdi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Sigortacı  Celal Dönmez, sigorta acentelerinde yaşanan sorunlar, poliçeler ve fiyatlar konusuna dikkat çekerek; ”Tüm Sigorta Şirketlerinde zorunlu Sigorta aynı prim olur ise biz acenteler birçok Sigorta Şirketi ile çalışmak zorunda kalmayız. Tek fiyat olur ise insanlar iyi şirket ve iyi acenteleri seçer.

Acenteler olarak operasyon maliyetimiz ve personel giderlerimiz azalır. Yazılım Şirketlerine yıllarca hizmet bedeli ödemekten kurtuluruz. Personel verimliliğini artırır. Personel diğer ürünler hakkında bilgi edinmek için zaman bulur. Acenteler iş kaçırmamak için komisyon kırmaktan vazgeçerler.

Sigorta Şirketleri de her önüne gelene acentelik tahsis etmemelidirler. Acentelerde fiziksel şartlar ve nitelik aranmalıdır. Bilinçli bir toplum oluşturmak için sigortayı ve sigortanın hayatımızı her alanda nasıl kolaylaştırdığını gelecek nesillere anlatmamız gerekiyor. Bir an önce bu duruma acilen çözüm bulunması gerekiyor. Aksi halde hepimizin psikolojisi bozulacak ve sektöre olan inancımız kaybolacaktır. Zorunlu Sigorta Sorunlu Sigorta haline getirilmemelidir. SEDDK, Sigorta Şirketleri ve SAİK bir araya gelerek bu duruma herkesi memnun edecek ortak bir çözüm bulmak zorundadır.” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here