Ak parti Milletvekili Hüseyin Yayman Hatay’lı Çiftçilere Müjde verdi

0
72

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hataylı pamuk üreticilerine yönelik müjdeli bir açıklama yaptı. Vekil Yayman, Hatay’ın tarımının gelişmesi için seferber olduğunu sözlerine ekledi.

Hatay’lı Çiftçilere Müjde

Yayman, Hatay çiftçisine nefes aldıracak olan pamuk desteklemeleri in kayıtlarının başladığını söyledi. Yayman konuyla ilgili sitemize özel olarak yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile daha önce bu konu ile ilgili görüştük. Hatay’ın pamuk üretimindeki yerini bildiğini, ova çiftçisini desteklemek adına hükümet olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Hatay’lı Çiftçilere Müjde

Bayramın ikinci günü kendisiyle yeniden bir görüşme sağladım. Bu görüşmede destekleme ödemelerinin Mayıs ayında yapılacağını söyledi. Çiftçilerimizin uzun zamandan beri beklediği nefes almalarını sağlayacak ödemeler için çiftçi kayıt sistemine kayıtlar başladı. Yalnızca Kırıkhan’da 3170 çiftçimiz desteklemeden faydalanacak. Tüm Hataylılara hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Müjde ova çiftçisini çok sevindirdi

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik, son müjdenin ova çiftçisini çok sevindirdiğini ifade ederek emeği geçen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a teşekkür etti. Başkan Çelik konuyla ilgili açıklamasında, “Vekilimiz Hüseyin Yayman’ın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşmeler sonucunda, tamamı tek seferde Mayıs ayı sonuna kadar çiftçilerimize desteklemelerinin ödeneceğini açıkladı. Ovamızdaki bütün çiftçilerimiz için bir nefes olacak bu ödenecek desteklemelerden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ve Milletvekili Doç.Dr. Hüseyin Yayman’a tüm çiftçilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here