Bartu Küçükçağlayan Kimdir Eşi Merve Özgüle Kimdir Mesleği

0
10784

Oyuncu ve müzisyen olan Bartu Küçükçağlayan hayatımın aşkı dediği eşi,Merve Özgülle kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

Oyuncu Bartu Küçükçağlayan, bir süredir aşk yaşayıp evlendiği Merve Özgüle ile M klinik psikolog olarak görev yapmaktadır. Aslen Boğaziçi Üniversitesi’nden Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle 2012’de mezun olan Özgüle yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji’nde yapmıştır.

Bartu Küçükçağlayan Kaç Yaşında Eşi Merve Özgüle Kimdir Mesleği

BARTU KÜÇÜKÇAĞLAYAN KİMDİR: 

Bartu Küçükçağlayan (23 Nisan 1983, Eskişehir), müzisyen, tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusudur.

Bartu Küçükçağlayan Kaç Yaşında Eşi Merve Özgüle Kimdir Mesleği

Eskişehir’de doğan Küçükçağlayan 2001’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak İstanbul’a gitti. Eğitimi sırasında, 2004 yılında Kent Oyuncuları topluluğunun İnishmore’lu Yüzbaşı oyununda rol aldı. 2005-2007 yılları arasında topluluğun Kumarbazın Seçimi oyununda rol alan Küçükçağlayan, 2004 yılından itibaren televizyon dizilerinde de rol almaya başladı. Haziran Gecesi, Çapkın ve Binbir Gece dizilerinde oynadı. 2007-2008 sezonunda Yeni Kuşak Tiyatro topluluğunun Şeylerin Şekli oyununda başrollerden Adam’ı canlandırdı. 2012 ile 2014 arasındaYalan Dünya isimli dizide Orçun karakterini canlandırdı.

Kumarbazın Seçimi’ndeki oyunculuğu ile dört ödül kazandı ve Şeylerin Şekli ile övgü topladı.

Küçükçağlayan, Çoğunluk isimli sinema filmindeki Mertkan rolüyle 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülü dahil birkaç ödül kazandı.

Kendisi aynı zamanda, Canavar Banavar takma ismi ile Büyük Ev Ablukada isimli grubun solistidir ve gitar çalmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here