Bıçaklama Olayında Yeni Karar Çıktı

0
63

Geçtiğimiz yıl Kırıkhan’da kayınbiraderi tarafından 37 yerinden bıçaklanan ve kamuoyunda “Mehtap” olarak bilinen kadına yönelik saldırı davasına devam edildi.

Kırıkhan Adliyesi’nde görülen önceki günkü duruşmada, Savcılığın mütalaası için duruşmanın 22 Ekim tarihine ertelenmesi kararlaştırıldı. Davada, “Mehtap Ilgar” adlı mağdur kadına çeşitli kuruluşlardan ve kadın örgütlerinden destek de sürüyor.

Kırıkhan CHP İlçe Kadın Kolu Başkanlığı üyeleri de bu kapsamda Mehtap’a destek amacıyla Kırıkhan Adliyesi önündeydi. Yapılan paylaşım şöyle: “CHP Kadın Kolları Kırıkhan İlçe Başkanlığı olarak, bugün, kayınbiraderi tarafından 37 yerinden bıçaklanarak bir gözünü kaybeden Mehtap Ilgar’ın yanında olma amaçlı, Kırıkhan Adliye Sarayı’nda idik. Hatay Barosu Kadın Dayanışma Komitesi Avukatlarının da hazır bulunduğu duruşma, davanın mütalaası için Savcılığa sevk edildi ve 20 Ekim tarihine ertelendi. Mehtap’ın aylardır yaşadığı kabus, öldürmeye teşebbüs suçuyla yargılanan sanığın alacağı ufak cezadan dolayı karabasana dönmemeli. Bizler, toplum olarak Mehtap’ın yaralarını sarmaya çalışırken, yargı da üzerine düşeni yapmak zorunda. Allah’ın verdiği yaşam hakkı, bir meczup tarafından gasp edilemez! Böyle bir hak yok! Olmaz, olamaz! Bu hakkı kendisinde bulan da toplumun içinde elini kolunu sallayarak dolaşamaz.” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here