DİKKAT! Arsuz’da 3 Corona Virüs Vakası!

0
169

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen toplantıda ilçemizde ki coronovürüs vaka sayısına değindi.

Kaymakam SARI; “ Ülke olarak çok şükür biraz da hazırlıklı yakalandığımız için, bize diğer ülkelerden sonra geldiği için süreci diğer ülkelere göre daha iyi atlattık. Biz ilçe bazında da bu süreci iyi atlattığımızı sayılardan anlıyoruz. Değerlendirdiğimizde yok denecek kadar az. Normalleşme sürecinde bile çoğu zaman vakamız sıfır oldu.

 

Şu anda arsuz da vaka durumu nedir diye merak edenler için söylüyorum; normalleşmeden dolayı ufak tefek pozitif vakalar çıktı, dışarıdan gelenler de oldu. Şu anda Arsuz’da 3 vakamız var hastanede olan ama onlarında durumu hafif. Genelde iki üç tane çıkıyor sonra negatife dönüyor. Biz bütün kurumlarla, bütün STK’larla, esnaflarımızla, halkımızla birlikte bu süreci en iyi şekilde yönettik. Kamu çalışanları, sağlık çalışanları başta olmak üzere herkes bu benim görevim, görevim değil demeden her türlü görevi üstlendi,” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here