Eren Bülbül’ü Korurken Şehit Düşen Askerin Annesi ‘İyi ki Varsın Eren’ Filmini İzlerken Fenalaştı

0
118

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de, teröristlerle kahraman Mehmetçiğin girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in öyküsünü anlatan “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, İskenderun‘da gösterime girdi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri vakfı Hatay şubesi tarafından organize edilen filmi Şehit aileleri ile filme konu olan Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik izledi. Gaziler ve şehit aileleri Hatay vakfı tarafından şehit ailelerinin izlemesi için düzenlenen sinema programına İskenderun Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Yıldırım ve İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Vakıf Başkanı Ahmet Ayaz ve davetliler gösterime giren filmi izledi.

Duygu yoğunluğunun en üst seviyede yaşandığı film gösteriminin ardından Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri vakfı Hatay şubesi başkanı Ahmet Ayaz,” kahraman şehitlerimiz Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’in hayatlarını anlatan filmi şehit Ailelerimizle birlikte izledik katılım gösteren emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sinema salonunda, izletilen film öncesinde, İlçe Müftüsü Osman Şekerci dua okudu.

Eren Bülbül’ün doğum günü 1 Ocak’ta gösterime giren ve yaklaşık 1,5 saat süren film, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Eren Bülbül’ü korurken şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik, filmi izlerken duygusal anlar yaşadı. Filmin sonunda fenalaşan anne Gedik, hastaneye kaldırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here