Hatay’da AB Destekli Konuk Sanatçı Programı

0
46

Avrupa Birliği (AB) destekli “Konuk Sanatçı” programına Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapıyor.3-11 Şubat tarihlerinde düzenlenen Hatay konuk sanatçı programı sanatçı Gülçin Aksoy’un yürütücülüğünde gerçekleşiyor.

Hatay’da AB Destekli Konuk Sanatçı Programı

İzmir merkezli bir dernek olan K2 Çağdaş Sanat Derneği tarafından koordine edilen ve Avrupa Birliği (AB) desteğiyle 20 ay süreli olan Konuk Sanatçı Programı,Türkiye’nin 9 ilinde konuk sanatçıların katılımıyla yapılıyor.

Hatay Konuk Sanatçı Programı’nın Sanatçıları

Hatay Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği’nde düzenlenen “Konuk Sanatçı” programına farklı disiplinler ve illerden konuk sanatçılar Tuğçe Ulugün Tuna, Harika Esra Oskay-Malicki ve Erdal Sezer katılımcı olarak bulunuyor. Program kapsamında Hatay’a özgü çalışmalar üretiliyor.

Proje, Türkiye’de sanat alanında faaliyet gösteren kamu kurumları ve STK’ların güncel sanata ilişkin politika oluşturma ve karar alma süreçlerine dâhil olmalarını sağlamak için kendi aralarındaki iş birliğini güçlendirmek ve sanat alanındaki kapasitelerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Hatay’da Konuk Sanatçı Programı

“Konuk Sanatçı” Programı Aracılığıyla “STK’lar ve Kamu Kurumları Arasında Ağ Oluşturmak” başlıklı proje, ayrıca Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Kamu Sektörü ve STK’lar arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” kapsamında destekleniyor.

K2 Çağdaş Sanat Derneği temsilcisi Begüm Tatari, “Proje dâhilinde, program yürütücüsü sanatçılar ve konuk sanatçılar, Türkiye’nin 9 ilinde birer hafta boyunca, her ile özgü çalışmalar gerçekleştiriyor. Projemizde 4 ortağımız var ve bu ortaklarından biri de Hatay Büyükşehir Belediyesi. Projemize verdikleri tüm desteklerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederiz. Umuyorum ki ileride başka iş birlikleri yapma olanağı da bulunuruz” ifadesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here