HATSU’dan Karaçay Barajı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne Teknik Gezi

0
52

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, Karaçay Barajı ve Karaçay İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne teknik gezi düzenledi.

HATSU’dan Karaçay Barajı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne Teknik Gezi

Karaçay Barajı ve Karaçay İçme Suyu Arıtma Tesisi, Antakya, Samandağ ve Defne ilçelerine su iletimi görevi görecek. Yapılan inceleme çalışmalarına HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HATSU Genel Müdür Yardımcıları Muhammed İkbal Polat ile Hüsna Karayazgan, daire başkanları ve teknik ekip katıldı.

HATSU, Karaçay Barajı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi Çalışmaları Hakkında Bilgiler Aldı

Genel Müdür Çaparali ve beraberindeki heyet, Devlet Su İşleri(DSİ) tarafından yapılan ve bitirildikten sonra HATSU Genel Müdürlüğü’ne devredilecek olan Karaçay İçme Suyu Arıtma Tesisi ile içme suyu isale hatlarında incelemelerde bulunup teknik ekipten ayrıntılı bilgiler aldı.

HATSU’dan Karaçay Barajı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne Teknik Gezi

HATSU heyeti, Yaylıca’da yapımı tamamlanan ve büyük öneme sahip olan içmesuyu arıtma tesisindeki havuzlar, elektrik panoları, klorlama ve kimya üniteleri ve temiz su deposu bölümlerindede incelemelerde bulunup, çalışmaların aşamaları hakkında istişare gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here