Protokol Üyeleri Kahvaltıda Buluştu

0
66
İsa Taş Paradise’de gerçekleştirilen kahvaltı programına; İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Yüksek, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Tennioğlu, İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği üyelerinin aileleri ve basın mensupları katıldı.
Program öncesi konuşan İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği ve Akdeniz Eczane Teknisyenleri Federasyon Başkanı Cemal Çelik; “1997’de 10 kişi bir araya gelerek Eczane Teknisyenleri sektörünü meslek grubuna geçirmek için mücadele ettik. Vatandaşlara daha iyi hizmet vermek adına Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile eğitim için görüşmelerimiz oldu. Bu çabalarımız sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 1456 saatlik eğitim sağlanarak bir çok üyemiz eczane teknisyeni belgesi sahibi oldu.İskenderun Ticaret Odası ile birlikte yoğun çabalarımız sonucu inşallah 20. Bölümü de İskenderun’a açmayı planlıyoruz.” diye konuştu.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz konuşmasında; “Bizler İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği’nin her zaman yanlarında olduk. Şu an Hatay’da üç binin üzerinde üyesiyle çok güçlü bir federasyon oluşturuldu. Hepimiz yakıdan takip ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de yanlarında olacağız.” dedi.
İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Yüksek konuşmasında; “Eczane Teknisyenleri icra ettikleri meslekleri donanmaları konusunda talepleri oldu. ‘Eczane Teknisyenleri’ bölümü açılması noktasında Üniversitemiz ile İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği arasında köprüyü kuran Müfit Tennioğlu ve Dernek Başkanı Cemal Çelik’e teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Canlı müzik ile keyifli anların yaşandığı kahvaltı programında İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği üyeleri ve aileleri Dernek Başkanı Cemal Çelik’e teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here