SEVGİLİ AYNUR YILMAZ’A MEKTUP

0
149

Ah! Aynur teyzeciğim ah…

SEVGİLİ AYNUR YILMAZ’A MEKTUP

Sevenlerine ve sevdiklerine veda ettin.

Yaşamında, kocaman yüreğine ne sevgiler sığdırdın kimbilir. Bil ki, sen de bir çok yürekte aynı sevgiyle sarmalandın.

Seni en son ziyaretimde, beni zor tanıdın. Gülümsemen, sevecenliğin, aydınlık yüzün, tatlı dilin her zaman ki gibiydi.

Torunların Oğulcan’ı Feray’ı nasıl sevgiyle kucakladıysan, kızın Ruhtan’ın himayesine aldığı z Sümeyra’yı da öyle kucakladın. Torun bildin. O esmer, siyah gözlü Sümeyra’yla olan sevginize ve dostluğunuza tanıklık etmek, inanılmaz bir güzellikti. Eviniz Sümeyra’ya, Sümeyra size mutluluk vermişti. O küçücük kızla birbirinize sarılmanız, sevginiz şimdi bile aklımda. Bir insanın yaşamına dokunmak, dokunabilmek ne güzel.

Demokrasi, eşitlik, adalet duygularıyla yoğrulmuş yetmişli yaşlarda bir Cumhuriyet , bir Atatürk kadınıyla yolumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nde kesişti. Senin yaşındaki hanımların, bir köşeye çekilip hizmet beklediği dönemlerde, sen halka hizmet amacıyla partideydin.

Aydınlık bir Türkiye için,

Demokrasi için,

Eşitlik için,

Hak ve Özgürlükler için çalışıyordun.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı olduğunda, Hatay’da örnek bir kadın kolları oluşturmuştuk. Dağ, taş,tepe demeden yolumuz her köye,mezraya,mahalleye düşüyordu. Ev toplantıları yapıyor,taşlı çamurlu yolları kat ediyor,apartman merdivenlerini inip çıkıyorduk.Bildiriler dağıtıyorduk.Günümüz arabalarda,yollarda geçiyordu. Göstermelik onbeşgünde bir toplantı değildi yaptıklarımız. Bir çok kadına ulaşıyor,bildiğimiz aydınlanma yolunda onlara bir tutam ışık sunuyorduk.

Ağrıların olmasına rağmen, ah vah etmeden sevgiyle, coşkuyla,özgürlük türküleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nin simgesi şarkılar dillerimizde önümüzde koşturuyordun… Belen’den her geçişimizde otobüsümüzün taşlanmasına da alışmıştık…

İnsanların özgürlükleri ve iyi yönetilmeleri yolundaki çalışmalarımızı, hiçbir güç engelleyemezdi, engelleyemedi de. Partimizin birer neferiydik.

Çalışkanlığın, cesaretin, yorulmazlığın, soyadın gibi yılmazlığın bize ışık olmuştu sevgili Aynur teyze.

Hatırlar mısın? Bir keresinde İskenderun’da Atatürk Koşusu’na imza atmıştık. Tüm parti görevlilerini sabah beşte uyandırıp, çalışmaya yönlendirmiştik. Kaymakamlık ve Emniyet güçleri de bizden desteklerini esirgememişti. Tıpkı resmi makamların gerçekleştirebileceği düzeyde düzenli ve çok katılımlı bir tören olmuştu. Koşuya bizim kadın kollarından hanımlar da katılmıştı. Çok coşkulu,görkemli bir gündü….

İlçe başkanları ve yöneticileri de bize çok destek oldular. Partili erkek arkadaşlarımız, hep yanımızda ve arkamızdaydı.

Ne güzel günlerdi Aynur Teyze.

Mutlu bir eş,

Sorumlu, dikkatli,sevgi ve özen dolu bir anne,

CHP’ye sevdalı, CHP’ye aşık bir kadındın.
12 Eylül’ün tüm baskılarına getirdiği, bıraktığı tüm acılarına gülen yüzün ve tükenmeyen sevginle direndin.

Bana kızım deyişin hala kulaklarımda…

Birgün ellerimi tutup “ Kızım, ben öldüğümde Cumhuriyet Halk Partisi’nin önünden uğurlayın beni.” demiştin. CHP’yi evin gibi görüyordun. “  Allah gecinden versin Aynur Teyzeciğim” dediğimde, “Unutma kızım, telaştan herkes unutabilir , sen unutma …“ demiştin.

Yıllar sonra O gün geldi.

22 Ocak 2020 de vasiyetin yerine getirildi Aynur Teyzeciğim.

Vasiyetini , benden duyan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı sayın Yusuf Mansuroğlu gerçekleştirdi. Bütün ev halkı oradaydı. Ben hariç.

Bu uğurlama töreninde ne yazık ki bulunamadım. Şehir dışındaydım.

Çok güzel konuşmalar yapılmış hakkında.

Sevginle dokunduğun insanların çok duygusal anları yaşanmış o çok güzel törende.

Yüreği böyle Cumhuriyet ve Atatürk sevdasıyla dolu  bir kadını,vasiyeti üzerine parti önünden sonsuzluğa uğurlamak, ancak Cumhuriyet Halk Partisi’nin özgür ve insansever prensiplerinde gerçekleşebilirdi.

Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, Yöneticileri ve partililere , son duasını edenlere, Helallik verenlere sonsuz teşekkürler.

 

Ah. Aynur Teyze Ah !.

Veda zamanı geldi.

Ayrılık zor.

Ayrılık acımasız.

Anılarımızda ve yüreğimizde olacaksın hep.

Sen ışıklarda, ışık saçmaya devam et.

Biz seni hep özleyeceğiz.

Sevgili Başkanım AYNUR YILMAZ

Arkadaşın ve kızın

Fethiye KUTLU

Diğer güncel İskenderun haberleri için: İskenderun Haber
Diğer güncel Hatay haberleri için: Hatay Haber

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here