Vali Doğan’dan Ekinci Atatürk Ortaokulu Ziyareti

0
40

Hatay‘ın Antakya ilçesinde bulunan, Organik ve Hayvansal Bakım Atölyesi ile üretim yapan Ekinci Atatürk Ortaokulu, Hatay Valisi Rahmi Doğan‘ı ağırladı.

Vali Doğan’dan Ekinci Atatürk Ortaokulu Ziyareti

Vali Doğan, öğrencilerinin sosyal medyadan yaptığı davet üzerine Ekinci Atatürk Ortaokulu’nu ziyaret etti. Vali Doğan, “Bir Projem Var” uygulama bahçesi üretim alanı ve zekâ oyunları sınıfını gezdi.

“Öğrencilerin Toprakla Buluşması Güzel Bir Uygulama”

Vali Doğan“ Kent hayatında yaşamaya alışan çocuklar, zamanla doğaya yabancılaşmaya başlıyor. Kapalı ortamda büyüyen çocuklar hayvanları, bitkileri ve doğa olaylarını gözlemlemekten mahrum kalıyor. Oysa doğayla iç içe olmak, gelişme çağındaki çocuklarda fiziksel ve ruhsal sağlığı olumlu yönde etkiliyor. Küçük yaşlarda bu yetileri kazanan çocuklar grup çalışması, iş birliği ve dayanışma konularında yetenekli bireyler haline geliyor. Öğrencilerin serbest etkinliklerinde toprakla buluşması, toprağın bereketini ve enerjisini hissetmeleri açısından özellikle kent yaşamı çerisinde kalan öğrencilerimiz için güzel bir uygulama olmuş. Çevreye duyarlı, toprağa gereken değeri veren nesiller yetiştirmek için örnek bir proje olmasını diliyorum” ifadesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here