YÖK Açıkladı: Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Uzatılacak Mı? Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

0
29

YÖK Başkanı Yekta Saraç, tüm üniversite öğrencilerin merak ettiği uzaktan eğitim sürecine ve YKS sınavına ilişkin açıklamada bulundu. 30 Nisan’a kadar uzatılan uzaktan eğitim süreci, üniversitelerde de geçerli olacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? YKS sınavı ertelenecek mi? YKS sınavı ne zaman yapılacak? YÖK, merak edilen tüm soruları açıkladı.

Sınav

Başkan Saraç, üniversitelerde uzaktan eğitimin sadece bahar döneminde yapılacağını ve YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılacağını duyurdu.

YÖK: “Bahar Dönemi Süreci Uzaktan Eğitim, Açık Öğretim ve Dijital Öğretimle Sürdürmeye Karar Verdik”

YÖK Başkanı Saraç, “Bugün YÖK Genel Kurulumuzda bazı hususlarda kararlar aldık. Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.

Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak.

YKS Sınavı 25-26 Temmuz’da Yapılacak

YÖK Başkanı Saraç, “YKS sınavını 25-26 Temmuz’da yapma kararı aldık. Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek.

Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak.” ifadelerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here