YILIN EN ÇOK GELİŞİM GÖSTEREN ÜNİVERSİTESİ: İSTE!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

2019 Üniversitelerarası Türkiye Muaytai Şampiyonası 52 üniversitenin katılımıyla Antalya’da gerçekleşti. 52 üniversite içinde ‘En Çok Gelişim Gösteren Üniversite’ ödülüne İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) layık görüldü.

2019 Üniversitelerarası Türkiye Muaytai Şampiyonasına bu yıl 52 üniversite katıldı.  İSTE, elde ettiği başarılar sonucunda 52 üniversite arasında;‘Yılın En Çok Gelişim Gösteren Üniversitesi’ ödülüne layık görüldü. İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hatice Şimşek 60 kg kadınlar yarı finalinde rakibine çok az bir sayı farkıyla kaybederek Türkiye 3.üncüsü olarak turnuvayı tamamladı. İSTE Spor Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sıtkı Kahvecioğlu; “Çok iyi mücadele ettik ve şanssız bir şekilde kıl payı birinciliği kaçırdık, ama üzgün değiliz. Çünkü sporcumuz katıldığı tüm turnuvalarda madalya kazanmayı alışkanlık haline getirdi. Onunla İSTE ailesi olarak gurur duyuyoruz. Önümüzdeki Üniversitelerarası Kickbox yarışmasında inşallah bir Türkiye şampiyonluğunu İSTE’ye kazandıracağına inancımız tamdır. Başta İSTE Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli olmak üzere, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Yasin Erdoğan’a ve SKS Daire Başkanımız Prof. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım’a, spora ve sporcularımıza verdikleri destekler dolayısıyla teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>