Hatay Valiliği Önünde “Çocuklarım Aç” Diyerek Kendini Yakan Adam Öldü

5
3375

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde, bir süredir işsiz olan A.Y isimli vatandaş “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği öğrenilen A.Y isimli kendini yakan vatandaşa yangın tüpleriyle polisler tarafından anında müdahale edilmişti. Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A.Y isimli 2 çocuk babası hastanede kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği Önünde “Çocuklarım Aç” Diyerek Kendini Yakan Öldü

Yangın tüpleriyle söndürülmeye çalışan adam, polislerin uzun uğraşının ardından hayatta kalmayı başarmıştı.

Ekonomik Sıkıntı Yüzünden Bunalıma Girdi, İntiharı Getirdi

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde uzun süredir ekonomik sıkıntı çeken ve bunalıma giren A.Y isimli vatandaş “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. Babanın intihar girişimi polisleri harekete anında geçirdi ve yangın tüpleriyle müdahale edildi.

Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek, intihar girişiminde bulunan A.Y ile konuştu.

Kendine Zor Getirilmişti

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüplerinin müdahalesi ile kurtarılan A.Y isimli vatandaşa polisler su vererek yüzünü yıkadı. Zorla kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, vatandaşın tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. İntihar girişiminde bulunan babanın Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

Eşinden Boşanmış ve Uzaklaştırma Cezası Bulunuyordu

Hatay Valiliği Önünde “Çocuklarım Aç” Diyerek Kendini Yakan Adam Öldü

Yapılan açıklamada “Sosyal Hizmetlerden Sosyal Ekonomik Destek Yardımı, çocukları için Şartlı Eğitim Yardımı ve Şartlı Sağlık Yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur” ifadesinde bulunuldu.

Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A. Y. geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği Önünde “Çocuklarım Aç” Diyerek Kendini Yaktı..

5 YORUMLAR

  1. Bende erzurum da issizim 6 aydır is bulamıyorum borçlarım birikti ne yapabilirim 3 öğrencim var ne yapacağımi sasirdim 40 yas engeli çıkarmışlar ayni olayı yaşamaktan korkuyorum başka carem kalmadı

  2. Zaten devlet ya birileri ölünce el atıyor bu işlere, yada karı koca boşanınca el atıyor. Osmanlı zamanında bir mahallede biri aç olduğu zaman o mahallenin ayıbı olarak sayılırmış. Bizde nerde o utanma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here