“AMAÇ ALEVİ-SÜNNİ KAVGASI YARATMAKTI, ÖNLEDİK!”

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay eski Milletvekili Şefik Çirkin, Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te gerçekleştirilen ve 53 yurttaşımızın Şehit olması, yüzlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan hain terör saldırısının, ilimizde mezhep kavgası yaratmaya yönelik büyük bir oyun olduğunu, ancak o dönemde Reyhanlı halkının asil duruşu ve sağduyunun hakim olması nedeniyle bunun engellendiğini bildirdi. Reyhanlı’da yaşanan hain terör saldırısının yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Şefik Çirkin’in açıklaması şöyle:
“Reyhan’lı Şehitlerini rahmetle anıyorum. O gün, kapkara bir gündü. Olayın amaçlarından biri, patlamayı Suriye’nin organize ettiği yalanıyla Reyhanlı halkını kışkırtıp, Alevi-Sünni çatışması çıkartmaktı. Allah, bize o gün, bu rezil oyunu engelleme fırsatı nasip etti. Sabahlara kadar Reyhanlı halkını teskin ettik. Reyhanlı da çok asil ve vakarlı bir duruş gösterdi. Daha sonra, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ü getirerek tansiyonu düşürdük. Çok ama çok büyük bir oyundu ve çok şükür bozuldu. Tekrar başın sağ olsun Reyhanlı. Şehitlere rahmet, yakınlarına sabır ve kuvvet diliyorum.”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>