Bu Çirkin Karar Geçersizdir

0
35

AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ABD Temsilciler Meclisi’nin Sözde Ermeni soykırımı tasarını kabul etmesine sert bir şekilde tepki gösterdi.

Türkoğlu:” Barış Pınarı Harekatı’mızı Engelleyemeyerek Hüsrana Uğrayanlar, Böylesi Ucube Yollara Başvurarak İntikam Alacaklarını Zannediyorlarsa; Bilsinler ki, Gafletin Doruklarında Geziniyorlar.” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu,  yaptığı açıklamada, “ABD Temsilciler Meclisi’nin Sözde “ermeni soykırımı” Tasarısını Kabul Eden Kararı, Aziz Milletimizin Nezdinde Yok Hükmündedir. Tarihi, Siyasetle Araçsallaştıranların ve Hakikati, Kalkan Ellerle Yok Sayanların Aldıkları Bu Çirkin Karar Geçersizdir, Tanımsızdır.

Asılsız Ve Mesnetsiz Bir Soykırım Kararı

Irak, Afganistan ve Suriye’de Himaye Ettiği Terör Örgütleri Üzerinden Nice Katliamlara İmza Atan ABD’nin Temsilciler Meclisi, Türkiye’nin Suriye Politika ve Uygulamalarını Engelleyebilmek İçin Asılsız ve Mesnetsiz Bir Soykırım Kararı Almış.

Yeniden Isıtıyorlar

Ne Mutluluğumuzda Yanımızdalar, Ne Acımızda.. Ne 29 Ekim’i Kutladılar, Ne 15 Temmuz’da Yanımızda Oldular. Sorsan; Stratejik Müttefikler, Dostlar. Nisan Ayında Pişirdikleri Sözde Soykırım Tasarısını, Tam da Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluş Yıl Dönümünde, Tam da Ermenistan’ın Azeri Toprağı Olan Dağlık Karabağ’ı İşgalinin Yıldönümünde Yeniden Isıtıyorlar.

Gafletin Doruklarında Geziniyorlar

Barış Pınarı Harekatı’mızı Engelleyemeyerek Hüsrana Uğrayanlar, Böylesi Ucube Yollara Başvurarak İntikam Alacaklarını Zannediyorlarsa; Bilsinler ki, Gafletin Doruklarında Geziniyorlar. Onlar, Karar Alırlar; Biz İse Yolumuza Tereddütsüz Devam Ederiz.

Kanlı Tarihlerine Baksınlar

Türkiye’ye Soykırım Suçlamasında Bulunanlar, Önce Kızılderili’lerin Katledildiği, Terör Örgütü YPG/PKK, DHKPC, MLKP, ASALA, ELKAİDE’yi Himaye Ettikleri, Atom Bombasıyla Nagazaki ve Hiroşima’da İnsanları Acımasızca Yok Ettikleri Kanlı Tarihlerine Baksınlar.

Hiçbir Emare Yoktur, Olamaz Da

Evet Bir Soykırım Vardır. Ama 1. Dünya Savaşı Esnasında Soykırıma Uğrayıp Katledilenler, Batılılarca Silahlandırılan Ermeni Çeteleri Tarafından Anadolu’da Şehit Edilen Türkler ve Kürtlerdir. Mazlumların, Gariplerin Nazargâhı Olan Aziz Milletimizin Tarihi Boyunca Soykırım Yaptığını Kanıtlayacak Hiçbir Emare Yoktur, Olamaz da. Arşivlerimizin Kapısı Herkese Sonuna Kadar Açıktır.

Kardeşi Kardeşe Kırdıranlar

Gözlerinin Önünde Hocalı Katliamı’na Ses Çıkarmayıp, Bosna Katliamı’na Göz Yumanların, Ortadoğu’da Kardeşi Kardeşe Kırdırıp, Taş Üstünde Taş, Öldürülmedik Çocuk, Tecavüz Edilmedik Kadın Bırakmayanların 1915Hassasiyeti, İnandırıcı Değildir ve İstismarcı Bir Politikanın Açık Tezahürüdür.

Bu Ucube Kararı Lanetliyorum

ABD Senatosuna Gelecek Bu Kararın Onanması, İki Ülke Arasında Telafisi Güç Yaralar Açacaktır. ABD’nin Suriye’deki Siyasi Ezikliğinin İntikamı Girişimi Olan Temsilciler Meclisinin Kararını Kınıyor, Tarihi Gerçeğe Aykırı Bu Ucube Kararı Lanetliyorum. “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here